Call center outsourcing – czy warto?

2018-12-03

Call center outsourcing to nic innego jak zlecenie innej firmie zadań związanych z wykorzystywaniem komunikacji telefonicznej. Nieistotne jest to, czy to firma ma zadzwonić do naszych potencjalnych klientów, czy też odebrać od nich telefon, aby być technicznym wsparciem, to właśnie ona, będzie miała za zadanie tym wszystkim się zająć, z zachowaniem najwyższych standardów. Usługa z jednej strony powstała w odpowiedzi na potrzeby dużych korporacji, z drugiej strony chętnie wspiera również mniejsze przedsiębiorstwa, których brak działu call center staje się być zbyt uciążliwy lub przynosi straty, kiedy hipotetycznie mógłby być kolejnym elementem działalności firmy, który mógłby przynosić zyski. Niektórzy mogą zastanawiać się nad tym czy warto zainwestować w call center outsourcing http://www.ideacc.pl/, ale kiedy sami nie mamy doświadczenia, ani wiedzy w tym zakresie, to nie wydaje się, żeby pojawiła się jakaś dodatkowa alternatywa.

Od czego zacząć szukając dla siebie usługi w zakresie call center outsourcing? Przede wszystkim od analizy tego, czego naprawdę potrzebuje nasza firma. Jeżeli np. nasz produkt wymaga wsparcia technicznego, a zajmują się nim wszyscy pracownicy firmy, którzy akurat w pierwszej kolejności odebrali telefon, to warto zastanowić się nad jednym pracownikiem, który zajmie się jedynie tym zadaniem. W tym czasie pozostali będą mogli zajmować się swoimi obowiązkami i nie rozpraszać się przypadkowymi telefonami. Dodatkowo taki pracownik będzie również miał wpływ na to, jak postrzegana będzie nasza firma. Jego angażujące podejście i łatwa komunikacja (na pewno będzie lepiej znał sprawy dzwoniących, ponieważ to właśnie on będzie prowadził tę komunikację). W takim wypadku nie będziemy potrzebowali usług call center, ponieważ dobrze wykwalifikowany pracownik w pełni się tym zajmie. Jeżeli jednak chcemy np. zwiększyć sprzedaż i chcemy zainwestować w to poważne środki, wtedy zdecydowanie usługa call center outsourcing będzie strzałem w dziesiątkę. Dlaczego?

Przede wszystkim przez wzgląd na profesjonalizm osób, które mają do czynienia na co dzień z telefoniczną sprzedażą. To wykwalifikowani sprzedawcy, dla których rozmowa telefoniczna jest narzędziem do osiągnięcia celu. Znają techniki prowadzenia rozmowy, które w jasny i klarowny sposób przedstawiają potencjalnym kupcom produkt lub usługę. Nietrudno wyobrazić sobie jak będzie wyglądała oszczędność czasu, kiedy ktoś przejmie wszystkie, niezbędne, marketingowe obowiązki za nas. Skuteczność telesprzedaży często zależy tak naprawdę od rodzaju produktu oraz rynku zbytu, a tym samym docelowej klienteli. Czasem właśnie telesprzedaż potrafi niesamowicie podnieść zyski firmy, a czasem będzie jedynie dodatkiem. Dlatego też tak ważna będzie wcześniej wspomniana analiza potrzeb naszego przedsiębiorstwa oraz usprawnień, które mogą się sprawdzić. Call center outsourcing to obecnie jedna z najczęściej wybieranych usług w sektorze dużych i średnich przedsiębiorstw. Zlecenie profesjonalistom tak istotnych elementów prowadzenia firmy, jak np. komunikacja ze stałymi lub potencjalnymi klientami musi polegać na wzajemnym zaufaniu i profesjonalizmie. Warto więc poświęcić czas na znalezienie takiego call center, które ma świetnie opinie zarówno wśród klientów, jak i pracowników. Również wyższa niż średnia cena usług powinna być dla nas informacją, że jesteśmy na dobrym tropie. Jednak wszystkie wątpliwości powinna już rozwiać rozmowa z przedstawicielami firmy. Na pewno rozpoznamy prawidłowe, merytoryczne i profesjonalne podejście do naszych potrzeb i to będzie najwyraźniejszy znak, że trafiliśmy na interesującego, skutecznego i wartego uwagi kontrahenta.