Jak wybrać firmę sprzątającą do biura?

2019-02-06

Czyste i schludne biuro jest twoją wizytówką. Nie możesz zignorować bałaganu i wierzyć, że przychodzący do ciebie potencjalni kontrahenci czy klienci też go nie będą zauważali. Zrozumiałe jest jednak, że ani ty, ani twoi pracownicy, nie macie czasu na generalne porządki robione na bieżąco. Oczywistością zatem staje się konieczność zatrudnienia firmy sprzątającej, która zadba o wszystkie pomieszczenia w twojej firmie. Jak jednak wybrać firmę sprzątającą, by trafić na fachowców? Samo wpisanie w okienko wyszukiwarki internetowej hasła “sprzątanie biur poznań https://eclear.pl/sprzatanie-biur-poznan/ “ to zdecydowanie za mało!


Dzisiaj już powszechne stało się korzystanie z usług firm sprzątających. Nawet niewielkie firmy korzystają z usług specjalistów, dzięki czemu pracownicy mogą cieszyć się porządkiem i skupić w pełni na swoich zadaniach. Porządek bowiem to nie tylko wizytówka, ale także gwarancja, że nic nie będzie w sposób irytujący odciągało uwagi twoich pracowników. Jak jednak wybrać profesjonalną firmę sprzątającą, gdy pod hasłem “sprzątanie biur poznań” internet podpowiada co najmniej kilkadziesiąt firm, które na pierwszy rzut oka oferują dokładnie to samo? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, która oferuje sprzątanie biur.


Opinie klientów


Z pewnością znajdziesz ich w Internecie mnóstwo - choćby dlatego warto wpisać w okienko wyszukiwarki hasło “sprzątanie biur poznań”. Naprawdę, w obecnych czasach zdecydowana większość firm decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów w tym zakresie, dlatego same opinie będą dla ciebie wskazówką, z jakimi powierzchniami biurowymi doświadczenie miała dana firma zajmująca się sprzątaniem biur oraz jakie było podejście jej pracowników do powierzonych im obowiązków. Opinii poprzednich klientów możesz szukać na forach i specjalnie przygotowanych rankingach online. Weź także pod uwagę, że profesjonalna firma sprzątająca podzieli się recenzjami klientów na swojej własnej stronie www.


Certyfikaty i ubezpieczenie OC


Bardzo ważne, byś przed podjęciem decyzji, która z firm znalezionych pod hasłem “sprzątanie biur poznań” zajmie się sprzątaniem twojej firmy, upewnił się, że posiada ona odpowiednie certyfikaty. Jest to potwierdzenie ich kompetencji oraz używania przez nich odpowiednich środków, które będą dostosowane do potrzeb twojego biura, gdzie większość sprzętów jest sporo warta i wymaga odpowiedniego traktowania. Najpopularniejszym i jednocześnie najważniejszym certyfikatem będzie z pewnością Gwarant Czystości i Higieny, który wydaje Polska Izba Gospodarcza Czystości.


Ze względu na specyfikę sprzętów, z którymi firma sprzątająca spotka się w twoim biurze, musisz także upewnić się, że posiada ona aktualne ubezpieczenie OC. W sytuacji, gdy dojdzie do zniszczenia któregokolwiek ze sprzętów, będziesz mógł ubiegać się od odszkodowanie, które pokryje koszty naprawy. Nawet profesjonalistom czasem sprzątanie biur przysparza sporo trudności i lepiej ubezpieczyć się wcześniej niż później żałować.


Profesjonalny sprzęt i specjalistyczne środki czystości


Pod hasłem “sprzątanie biur poznań” znajdziesz naprawdę kilkadziesiąt firm, z których każda będzie twierdziła, że wykonuje swoje usługi na najwyższym poziomie. Co to jednak tak naprawdę znaczy? Jeśli chcesz wiedzieć, czy dana firma sprzątająca jest odpowiednia dla ciebie, zapoznaj się z listą sprzętów, które posiadają oraz poproś o informację, jakie środki czystości wykorzystują w swojej pracy. Pamiętaj, że wyposażenie biura to specyficzne środowisko, które wymaga zastosowania specjalistycznych środków, które nie spowodują zniszczeń. Nie mogą to być zatem najpopularniejsze środki czystości, z których korzystasz we własnym domu.