Nosidło ergonomiczne dla dziecka – kiedy można zacząć je stosować?

2018-12-19

W sprzedaży dostępne są różne nosidła dla dziecka. Najbardziej popularnym modelami są nosidła ergonomiczne, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla chust. Czym dokładnie cechują się nosidełka tego rodzaju i kiedy można zacząć je stosować?

 

W domu, podczas zakupów czy podróży – nosidełka dla dzieci to bardzo praktyczny dodatek. Stanowią alternatywę dla wózków i dzięki nim dziecko może być zawsze blisko rodzica albo opiekuna, co dodatkowo wspiera tworzenie się między nimi więzi.

 

Aktualnie najlepszym wyborem dla dziecka będzie nosidło ergonomiczne https://tulsie.pl/kategoria-produktu/nosidelka/. Czym dokładnie wyróżnia się tego rodzaju konstrukcja?

 

Czym są nosidła ergonomiczne?

Nosidło ergonomiczne to takie nosidło, które zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o używaniu przez najmłodszych.

 

Ergonomiczne nosidełko to takie, które wspiera przyjęcie prawidłowej postawy przez dziecko. Maluch przyjmuje wtedy „postawę żabki”, czyli jego plecy mają prawidłową pozycję, a nóżki są tak rozstawione, aby wspierać rozwój bioder.

 

W przeciwieństwie do tanich, nieergonomicznych nosideł, dziecko w nosidle ergonomicznym nie zwisa, co może przyczyniać się do przyjmowania przez niego nienaturalnej pozycji, a tym samym ma negatywny wpływ na rozwój kręgosłupa i bioder.

 

Zatem nosidło ergonomiczne to bezpieczny wybór dla malucha – zapewnia mu optymalne bezpieczeństwo.

 

Kiedy można zacząć stosować nosidełka dla dzieci?

Ze względu na swoją konstrukcję nosidło ergonomiczne jest bezpieczne dla dziecka, ale eksperci wskazują, że nie powinno być ono stosowane non-stop u najmłodszych.

 

Większość producentów nosidełek tego rodzaju wskazuje, że mogą być one stosowane już od około 3-4 miesiąca życia dziecka, gdy jego ciężar wynosi od 3,5 kg wzwyż.

 

Najlepiej jednak nosidło ergonomiczne zacząć stosować wtedy, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać. Noszenie młodszego dziecka w nosidełku może nadmierne obciążać jego plecy.

 

Należy również pamiętać o tym, żeby z nosidełka nie korzystać cały czas i zapewnić dziecku przestrzeń do własnej aktywności. Zdarza się, że dziecko po prostu woli spędzać czas poza nosidełkiem, dlatego też należy mu na to pozwolić. W innym przypadku może być tak, że maluch woli być noszony w nosidełku nawet przez kilka godzin bez przerwy.

 

W razie wątpliwości, czy można zacząć stosować już teraz nosidło ergonomiczne, warto skonsultować się z lekarzem, który doradzi, kiedy warto zacząć z niego korzystać.

 

Gdzie kupić dobre nosidło ergonomiczne?

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa takie jak „nosidło ergonomiczne”, możemy od razu zobaczyć, że w sprzedaży znajduje się wiele różnych modeli.

 

Dobranie tego odpowiedniego warto poprzedzić zapoznaniem się z różnymi propozycjami producentów. Najlepiej zdecydować się na nosidełko uznanej marki, która ma pozytywne opinie od klientów.

 

Za dobre nosidło ergonomiczne trzeba zapłacić kilkaset złotych, ale warto przeznaczyć na ten cel większą sumę – wysokiej jakości produkt będzie mógł posłużyć na dłużej i zapewni optymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu zarówno dla rodzica lub opiekuna, jak i dla małego pasażera.